Więcej o: MIKOŁAJOWE BAJKI – GRAJKI

MIKOŁAJOWE BAJKI – GRAJKI

W dniach 2 oraz 9 grudnia w Domu Kultury w Niedźwiedziu po raz VI odbyły się koncerty edukacyjne dla najmłodszych. W tych dwóch dniach Szkołę Muzyczną I stopnia w Niedźwiedziu odwiedziły przedszkolaki z Gminy Niedźwiedź tj.: przedszkole z Koniny, Podobina, Poręby Wielkiej oraz Niedźwiedzia. Tym razem na przedstawienie teatralno-muzyczne zaprosiła „Babcia Melodia”, która omawiała instrumenty muzyczne oraz przypominała publiczności zasady dobrego zachowania i kultury osobistej. Serdecznie dziękujemy wychowawcom placówek oświatowych za obecność przedszkolaków oraz występującym artystom za przygotowanie wydarzenia.
ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W GALERII ZDJĘĆ.

Więcej o: I GALA ROZDANIA NAGRÓD WÓJTA GMINY NIEDŹWIEDŹ

I GALA ROZDANIA NAGRÓD WÓJTA GMINY NIEDŹWIEDŹ

W dniu 10 października w Niedźwiedziu odbyła się uroczysta Gala Wójta Gminy Niedźwiedź, podczas której wręczano nagrody uczniom z gminnych szkół za szczególne osiągnięcia w nauce. Listami gratulacyjnymi uhonorowani zostali również rodzice oraz nauczyciele.
Uroczystość uświetnił występ naszych uczniów, którzy rozpoczęli swój występ odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie zaprezentowali się kolejno:
– Kwintet smyczkowy w składzie: Emilia Szywała, Szymon Misiura, Aleksandra Sentyrz, Emilia Pawlik oraz nauczyciel mgr Jakub Bańdur. Kwintet smyczkowy wykonał „Trzy walce” F. Schuberta.
– Trio fortepianowe w składzie: Weronika Rapacz, Emilia Szywała i Franciszek Dziedzic wykonali Poloneza Elegijnego Z. Noskowskiego, Walc z filmu Dr Żiwago, opr. przez Janinę Rzepecką.
Na zakończenie części artystycznej, zaprezentował się chór Szkoły Muzycznej, wykonując dwa utwory pt. „Gdyby do szkoły chodziły anioły” oraz „Somewhere only we know”, przygotowane przez mgr Agatę Nawrot przy akompaniamencie mgr Wioletty Janas.

Więcej o: WAKACYJNY KURS MUZYCZNY

WAKACYJNY KURS MUZYCZNY

th International Summer Music Masterclasses

Kurs odbywać się będzie od 24 Lipca- 1 Sierpnia

Instrument: skrzypce, wiolonczele, kontrabasy, instrumenty dęte i perkusja.

Zgłoszenia do 1 maja 2019 r.

Wszystkie informacje w sekretariacie szkoły.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Szkoła Muzyczna I stopnia w Niedźwiedziu ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny 2019/2020.

Edukacja prowadzona będzie w dwóch cyklach:
6 – letnim (kandydaci 6-10 lat)
4 – letnim (kandydaci 11-16 lat)

Oprócz indywidualnej nauki gry na instrumencie, prowadzone będą zajęcia grupowe: kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, chór, zespoły kameralne.

W najbliższym roku szkolnym przewidziano rekrutację do klasy:

– akordeonu – fletu – fortepianu
– gitary – klarnetu – saksofonu
– skrzypiec – perkusji – trąbki
– wiolonczeli – kontrabasu

Egzaminy wstępne odbędą się 27 i 30 maja 2019 r. w godzinach 17-20 oraz 8 czerwca 2019 r. w SM I st. w Niedźwiedziu (Dom kultury) Podanie do wypełnienia jest dostępne w sekretariacie szkoły w godzinach od poniedziałku do czwartku 12:00 do 18:00 oraz piątek od 12 do 16:00

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 733-311-222 .

Przy podaniu należy dołączyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych kandydata do podjęcia kształcenia w szkole muzycznej oraz zdjęcie legitymacyjne kandydata. (Podstawa  prawna: Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 16 czerwca 2011 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych szkół i placówek artystycznych Dz. U. z 2011 r. Nr 142, poz. 831 § 3. p. 3. )

Więcej o: Koncert z Okazji Dnia Babci i Dziadka

Koncert z Okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty  kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Niedźwiedziu  upamiętnili to wydarzenie 6 lutego, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala koncertowa wypełniła się po brzegi, a zgromadzeni słuchacze byli świadkami występu artystycznego przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Był to wspaniały wieczór, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków