Mikołaj w Szkole Muzycznej I -go stopnia w Niedźwiedziu 2022

W poniedziałkowe przedpołudnie 5 grudnia o godz. 10:00 Szkołę Muzyczną odwiedził Mikołaj, który zaprosił na specjalny koncert przedszkolaków z Niedźwiedzia. Pomocnicy Mikołaja opowiedzieli małym widzom bajkę o Agatce czekającej na prezenty. Opowieść przeplatana była muzycznymi momentami, w których mogliśmy usłyszeć świąteczne melodie, między innymi: „Jingle Bells Rock”, „Santa Claus” i „Rudolf czerwononosy”.  Po pierwszej mikołajkowej części przedszkolaki usłyszały drugą bajkę. Tym razem zabrani zostali do krainy muzycznych instrumentów, które zostały przedstawione przez  nauczycieli i uczniów szkoły. Obecni słuchacze mogli zapoznać się z brzmieniem, wyglądem i sposobem gry na instrumentach strunowych i dętych. W tej części spotkania usłyszeliśmy między innymi: „Kujawiaka”, „Walca”, polskie pastorałki oraz Marsza z baletu „Dziadek do orzechów”. Największą niespodzianką dla najmłodszych była możliwość zagrania na fortepianie i zajrzenie do jego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *